Angína=což je moje nejčastější nemoc :/

16. prosince 2011 v 17:28 | Adík |  Čistě z mé hlavy
Právě jsem doma a jsem nemocná .. Přesně uhádli jste, mám angínu.. Přemýšlela jsem co budu dělat a tak jsem se rozhodla, že vás o této nemoci trošku poučim.. Něco je zkopírované něco z mých skušeností! :)


ANGÍNKA
Angína čili tonzilitida je akutní zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formoukapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1-3 dny.

Mezi příznaky patří bolesti v krku a s tím související obtížné polykání, chrapot, kašel, otok mandlí, bolest hlavy, bolest v uších, zimnice a horečka, dávení a zvracení, ucpání nosu, nosní výtok a zvětšené mízní uzliny.

Většinou poznám, že mám angínu takže se třeba několikrát za noc vzbudím jak mě bolí v krku a musím pít. Krk mám velice rudý, nateklé mandle,někdy i boláky v krku, teploty okolo 38 ° , a mám citlivou pokožku.. :( Je to ošklivá nemoc a většinou musíme doma zůstat 2 týdny! :) A to dohánění toho učiva je potom na *****! :D Nikomu to nepřeji! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lenkafashion lenkafashion | 20. prosince 2011 v 14:04 | Reagovat

Nádherný blog ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama